Na łamach naszego bloga pisałem już o sklepach internetowych odzieżowych, o tym jak powinny wyglądać oraz jakie funkcje powinny posiadać.

O nich możesz przeczytać tutaj. Prezentowałem również zestawienia ciekawych wizualnie sklepów internetowych z branży obuwniczej. Dzisiaj będziemy krążyć dalej temat odzieży i sklepów internetowych z branżą tą związanych.

Do całego zestawienia jednak dodam strony internetowe, ponieważ tych realizacji na koncie naszej firmy jest dość sporo. Zanim jednak przejdziemy do zestawienia sklepów, stron internetowych z branży ślubnej, przyjrzyjmy się najpierw ich różnicą oraz zastanówmy się jak powinny wyglądać takie aplikacje i jakie funkcje powinny posiadać.

 

Strona internetowa dla salonu mody ślubnej czy sklep internetowy?

Odpowiedź na to pytanie ma ogromny wpływ na model promocji firmy w internecie. Sklep internetowy pozwala na prowadzenie sprzedaży w sieci internetowej, a więc promocja powinna być skierowana na produkty oraz ich cechy. Strona internetowa reprezentuje w sieci salon mody ślubnej, więc promocja powinna skupić się na promowaniu samego salonu ślubnego. Druga różnica wiąże się z samym naszym zaangażowaniem w prowadzeniu tych dwóch różnych tworów internetowych. W przypadku sklepu internetowego musimy dbać o prezentacje kolekcji ślubnych w sieci, podawać szczegółowe informacje dotyczące rozmiarów oraz służyć doradztwem swoim klientkom. Musimy liczyć się również z większą ilością zwrotów niż w przypadku sklepów internetowych ze zwykłą odzieżą. W zamian otrzymamy dostęp do klientek z całego kraju.

 

W przypadku strony internetowej stworzonej dla salonu mody ślubnej sytuacja jest zupełnie inna. Pomimo istnienia w sieci globalnej, strona internetowa pozyska dla nas jedynie klientów lokalnych maksymalnie z pobliskich miast. Aby doszło do transakcji konieczna jest wizyta osobista w salonie ślubnym, a więc zasięg działania jest tak daleki, jak klient jest w stanie przebyć drogą by dotrzeć do nas. Strona internetowa pozwala jednak klientowi zapoznać się ogólnie z produktami dostępnymi w salonie mody ślubnej, a do samego salonu pozwala mu przyjść w miarę przygotowanym. Czyli mniej więcej wie czego potrzebuje. Strona internetowa stworzona dla salonu mody ślubnej pozyska dla nas klienta lokalnego i usprawni proces zakupu.

 

Tworzenie strony internetowej dla salonu mody ślubnej

Tworzenie strony internetowej dla galerii mody ślubnej powinno być nastawione na pozyskiwanie klientów z rynku lokalnego. Jak wcześniej już wspomniałem jeżeli prowadzimy salon z sukniami ślubnymi we Wrocławiu to nie możemy liczyć na klientów z Poznania czy Warszawy. Możemy liczyć na klientów z Wrocławia i powinniśmy się właśnie na tej wąskiej grupie klienteli skupić. Strona WWW dla lokalnego salonu ślubnego przyjmuje funkcję ulotki, która swą promocją również ogranicza się do rynku lokalnego. Promocja lokalna strony internetowej zawsze wiąże się z niższymi kosztami np. pozycjonowania strony internetowej. Ofertę tworzenia strony internetowej dla salonu mody ślubnej znajdzie tutaj: „tworzenie stron WWW”.

 

Tworzenie sklepu internetowego dla salonu mody ślubnej

Stworzenie sklepu internetowego z sukniami ślubnymi otwiera granice dla naszego biznesu na cały kraj. Sklep internetowy powinien mieć podstawową funkcjonalność jak większość sklepów odzieżowych. Główny nacisk powinien być położony na prezentację produktów oraz ich rozmiarów. Dobrym pomysłem jest szycie sukni ślubnych na zamówienie lub wykonywanie korekt według wymiarów przesyłanych przez klientów. Jest to świetne wyjście do klienta, które może zaowocować bogatą bazą klientów. Jednak szycie sukni ślubnych na zamówienie lub modyfikowanie już istniejących według potrzeb klienta powinno być regulowane solidnym regulaminem i polityką zwrotów.

 

Jak powinna wyglądać strona internetowa dla salonu mody ślubnej?

Branża ślubna to specyficzna gałąź gospodarki w której patrzy się na każdy szczegół. Przykład? Porównaj sobie punkty sprzedaży sukien ślubnych i punkty sprzedaży odzieży codziennej. Te pierwsze zawsze sprawiają wrażenie o wiele czystszych, jaśniejszych. Branża ślubna to miejsce gdzie dbanie o szczegół i estetykę to podstawa a próba pójścia inną drogą kończy się eliminacją samego siebie z branży. W przypadku stron internetowych tworzonych dla branży ślubnej jest podobnie. Główny nacisk stawiany jest na estetykę, czystość projektu oraz prezentację zdjęć. Serwisy internetowe traktujące o branży ślubnej tworzymy dwojako. Pierwszy sposób to prezentacja treści w nieskazitelny, czysty sposób, z wspieraniem się odpowiednimi obrazami. Strony takie mają duże odstępy pomiędzy blokami z treścią, a te praktycznie zawsze mają tło białe. Drugi sposób tworzenia stron dla salonów ślubnych to postawienie na przekaz za pomocą obrazów. Na tego typu stronach internetowych używamy dużych banerów, obrazów, rozpostartych na całej szerokości ekranu, lub jego całej powierzchni. Obrazy dodatkowo są optymalizowane aby znaleźć złoty środek pomiędzy jakością a szybkim ładowaniem się strony internetowej. Obrazy umieszczane na stronie WWW salonu mody ślubnej powinny być wykonane przez fotografów, porządnym sprzętem zapewniającym odpowiednią ostrość tak by szczegóły sukni były dobrze widoczne. Koncepcje artystyczne zdjęć oczywiście polepszają zawsze sprzedaż.

 

 

Jak powinien wyglądać sklep internetowy dla salonu mody ślubnej?

Czy mamy do czynienia ze sklepem internetowym czy ze stroną WWW tworzoną dla firmy działającej w branży ślubnej zasady są podobne i zostały opisane wyżej. W przypadku sklepu internetowego. Tworzenie sklepu internetowego jest o tyle bardziej złożone że w e-commerce mamy znacznie bogatszy interfejs, który musimy bezdyskusyjnie utrzymać w nieskazitelnej czytelności i estetyce. W sklepie internetowym szczególną uwagę musimy poświęcić dodatkowo na prezentację listy produktów oraz samej karty produktowej. W każdym z tych widoków musimy użyć świetnych zdjęć obrazujących produkt takim jakim jest naprawdę. Unikniemy tym samym niepotrzebnych zwrotów i negatywnych opinii w sieci że np. produkt jest niezgodny z opisem. Zdjęcie jest najlepszym opisem dla sukni ślubnej.

 

Ciekawe strony internetowe oraz sklepy z branży ślubnej

W naszych realizacjach znajduje się kilka pozycji wartych uwagi. Wykonywaliśmy już wiele stron internetowych dla branży ślubnej, wykonywaliśmy również sklepy internetowe z sukniami ślubnymi. Niżej możesz zobaczyć te ciekawsze realizacje.

 

Sklep internetowy z sukniami ślubnymi Vows

vowsbridal 465

Jest to sklep internetowy o niezwykle prostej szacie graficznej. Jak większość naszych projektów dla salonów ślubnych tak i ten ma skupiać się na prezentacji wysokiej jakości zdjęć, a szata graficzna sklepu internetowego ma w tym nie przeszkadzać.

 

Strona internetowa dla salonu mody ślubnej Mode Walus

mode walus 465

Strona internetowa wykonana dla tego salonu mody ślubnej cechuje się intensywnością kolorów. To jedyna strona internetowa z branży ślubnej na której wykorzystaliśmy ciemną kolorystykę na stronie głównej. Cechują ją też ciekawe autorskie rozwiązania dla modułów wyświetlających treść.

 

Strona internetowa dla salonu sukni ślubnych Bella Sposa

bella sposa 465

Jest to z kolei strona internetowa, którą wykonaliśmy dla jednego z salonów mody ślubnej w Krakowie. Ta stronę zamieściliśmy w zestawieniu ze względu na jej prostotę. Jest świetnym przykładem jak może wyglądać prosta wizytówka firmy w sieci internetowej.

 

Strona internetowa dla salonu z sukniami ślubnymi Madonna

madonna 465

Jest to pierwsza strona internetowa dla salonu mody ślubnej którą wykonaliśmy w stylu One Page Ext. To od niej się zaczęło i na niej wzorowali się inni sprzedawcy z branży ślubnej. Strona WWW dla Madonna cechuje się nietypową, niepowtarzalną galerią zdjęć oraz ciekawie działającą stroną główną, która korzysta z wysokiej jakości zdjęć wspieranych dodatkowo technologią parallax.

 

Strona internetowa dla galerii mody ślubnej La Perle

le perl 1 465

Jest to najskromniejsza przedstawicielka branży ślubnej w naszym portfolio. Strona została wykonana w stylu minimalistycznym. Nie znajdziemy tutaj banerów rozpostartych na całej szerokości ekranu. Serwis zawiera za to bardzo ciekawy komponent, jest nim katalog produktów z funkcjonalną listą ulubionych sukienek.

 

Strona internetowa dla salonu mody ślubnej Mavi

salon mavi portfolio 465

To wyjątkowa strona internetowa stworzona dla salonu sukien ślubnych Mavi. Jest wykonana w mieszanym stylu, znajdziemy na niej elementy charakterystyczne dla One Page oraz te charakterystyczne dla tradycyjnych stron WWW. Na stronie znajdziemy informacje kontaktowe oraz ciekawie wyglądającą galerię produktów ślubnych.

 

Przydatne funkcje dla strony internetowej salonu mody ślubnej

Zamawiając stronę internetową dla własnego salonu mody ślubnej możemy przemyśleć zainwestowanie w dodatkowe funkcje, które sprawią że nasza strona internetowa będzie bardziej użyteczna dla użytkownika, bardzie nowoczesna od stron internetowych naszej konkurencji.

 

System rezerwacji

System rezerwacji terminów spotkań w salonie uporządkuje nie tylko twój terminarz ale i ułatwi umówienie się z Tobą Twoim klientom. Nie każdy ma możliwość zarezerwowania terminu telefonicznie w godzinach pracy salonu. System rezerwacji pozwoli umówić się na spotkanie na dostępny termin o dowolnej porze dnia.

 

Lista ulubionych sukien

Mechanizm umożliwiający dodanie sukni ślubnej do listy ulubionych pozwoli użytkownikowi zgromadzić listę tych sukni które chce przymierzyć. Udając się z gotową listą do salonu może zaoszczędzić wiele czasu nie tylko sobie ale i Tobie. Mechanizm ten świetnie sprawdza się w połączeniu z systemem rezerwacji spotkań.