Kursy obsługi sklepów internetowych


Opencart to jeden z najpopularniejszych silników sklepowych.


W tym omówieniu przestudiujemy najważniejszą umiejętność obsługi sklepu internetowego opartego na silniku Opencart, czyli dodawanie produktów do sklepu internetowego.


Opcje w systemie Opencart pozwalają na rozszerzenie wariantów zamówionego produktu. Niwelują też potrzebę tworzenia kopii produktów, ze względu na ich odmienny kolor, rozmiar, czy inną cechę.


Filtrami można nazwać cechy szczególne grupy produktów. Jest to jakby inny wymiar kategorii, jak tagowanie artykułów na portalach informacyjnych.


Platforma sklepowa Opencart posiada plan płatnych subskrypcji. Na czym to polega? Załóżmy ze sprzedajesz cykliczne usługi.


System dla sklepów internetowych Opencart, oprócz dodania do produktu opisu pozwala również na dodanie specyfikacji technicznej, której elementy mogą być wykorzystywane w wielu produktach.


W dzisiejszym kursie omówimy funkcjonowanie producentów. Jak ich dodać i powiązać z produktem.


W systemie sklepowym Opencart, Informacje pełnią rolę zakładek.


W tym kursie omówimy działanie modułów, które daje nam do dyspozycji system Opencart.


W dzisiejszym kursie omówimy zarządzanie sklepem internetowym Opencart, od mocno wizualnej strony – od banerów.


Dzisiejszy kurs będzie jednym z tych najbardziej interesujących. Nie będę opowiadał o wypełnianiu formularzy przechodzenia z działu do działu.


Jest to druga strona zamówień, gdy coś pójdzie nie tak. Opencart pozwala na dokonanie zwrotu tylko tych produktów, które zostały zakupione w sklepie internetowym.


W tym kursie zostanie omówiony cały dział klientów. Nauczysz się z niego jak zarządzać swoimi klientami, tworzyć nowych czy przypisywać ich do odpowiednich grup klientów.


Newsletter jest ważnym narzędziem promocyjnym. Pozwala na powiadamianie naszych klientów o nowościach w naszym sklepie internetowym Potrafi klienta okazjonalnego przemienić w stałego.


DC Opencart Products to jeden z naszych najpopularniejszych modułów. Moduł instalowany jest praktycznie w każdym sklepie internetowym opartym na systemie Opencart w wersji 3.x.


W tym kursie nauczysz się tworzyć niesamowite nawigacje na sklepie internetowym, dzięki świetnemu rozszerzeniu DC Menu.


Płatności i dostawa w sklepie internetowym są bardzo ważnymi zagadnieniami i wpływają na jakość obsługi. Zbyt mała ilość metod płatności pozwala na stałe odstraszyć wielu klientów. Brak szerszej możliwości dostawy również. Na naszym blogu powstał artykuł omawiający zagadnienia związane z wymaganą ilością metod płatności oraz metod wysyłki w sklepie internetowy.