Na łamach naszego blogu dawno nie było już artykuły prezentującego ciekawe i warte uwagi sklepy internetowe.

Ostatnio sporo pisaliśmy o promocji sklepu internetowego oraz jego pozycjonowaniu. Artykuły niezwykle ważne z punktu widzenia marketingowego, przestrzeń wizualna sklepów internetowych jest jednak równie ważna i dlatego dzisiaj omawiamy tematykę e-commerce od kwestii wizualnych. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentuję sklepy internetowe o nietypowym wyglądzie, który zachęca do rozpoczęcia podróży po e-commerce. Nie będę trzymał się określonej tematyki, dzisiaj po prostu wszystko co ciekawe. Zaczynamy.

Ostatnimi czasy gdy już pojawiały się na łamach naszego bloga wpisy dotyczące inspirujących sklepów internetowych, większość z nich wizualnie nawiązywała do maksymalnej czystości oraz minimalizmu. Dzisiaj zajmiemy się sklepami internetowymi bardziej kolorowymi i jeszcze bardziej atrakcyjnymi pod względem wyglądu szaty graficznej.

 

Sklep internetowy Aida

Aida

Z tego sklepu internetowego biją jak dla mnie dwie rzeczy minimalizm i kubizm. Bloki o różny kolorach w tym samy nasileniu tworzą tło sklepu internetowego na którym prezentowane są obrazy oraz zdjęcia produktów. Podobne nasilenie barw powoduje że całość nie jest przytłaczająca, a ważne elementy na stronie sklepu wcale się nie gubią. Sklep internetowy jest wykonany w bardzo kreatywny sposób zachowując przy tym wszystkie ważne aspekty UX.

 

Sklep internetowy Bellroy.com

bellroy

Kolejny ciekawy sklep internetowy odchodzący od nazbyt utartego standardu bieli. Prezentowany sklep internetowy bazuje głównie na zdjęciach produktów umieszczonych na kolorowych tłach. Podobnie jak w powyższym przykładzie kolory są tonami zbliżone do siebie. Dzięki zabiegowi możemy zobaczyć spójną, kolażową szatę graficzną, która zachęca do przeglądania stron z produktami.

 

Sklep internetowy bonbonbon.com

bonbonbon

Trzecią pozycją w naszym zestawieniu jest sklep internetowy ze słodyczami. Jest to nawet pierwszy sklep z łakociami prezentowany na naszej stronie internetowej. Co w nim wyjątkowego? A no sam fakt że to sklep internetowy producenta słodyczy, z wizualnych aspektów na uwagę zasługuje kolorystyka serwisu, która jest różnorodna oraz stylizacja szaty graficznej, która nawiązuje do poczty, stempli, makulatury. Całość jest niepowtarzalna i na pewno każdemu klientowi zapadnie w pamięć, a to przecież chodzi.

 

 

Sklep internetowy botot.fr

botot.fr

Tym przykładem na chwilę wracamy do czystości, przejrzystości i bieli. Prezentowany sklep internetowy bazuje na odcieniach bieli. Nie jest jednak schematem powielanym przez większość. Tu własny styl mają nawet zdjęcia produktowe. Sklep internetowy Botot, prezentuje jeden rodzaj produktu, są to płukanki do ust na bazie ziół. Cały sklep jest wspierany technologią parllax. Obrazy są wykonane w bardzo specyficzny sposób, który gwarantuje zapadniecie w pamięć klientowi. Zdjęcia produktów są profesjonalne o odpowiedniej ostrości i jakości. Są ozdobione elementami rysunkowymi przedstawiającymi zioła. To mieszanka zdjęć i rysunków sprawia że sklep jest bardzo przyjazny dla oka i aż chce się zajrzeć na kolejną jego zakładkę.

 

 

Sklep internetowy caratlondon.com

caratlondon

W naszym zestawianiu były poruszane kolaże zdjęć mieszane z kolorowymi tłami. Ten przykład sklepu internetowego to kolaż samych zdjęć i to nie produktów, a ich nosicieli. Strona startowa sklepu internetowego prezentuje modeli mające na sobie biżuterię, którą możemy zakupić w sklepie internetowym. Jest to co raz chętniej wybierany sposób prezentacji produktów w sklepach internetowych.

 

 

Sklep internetowy Cue

NOX Cycles

Z pewnością Cue jest jednym z najbardziej wyjątkowych sklepów internetowych, które zobaczyłeś w ostatnim czasie. Nietypowa budowa ale zgodna z współczesnym UX, sprawia że sklepu internetowego nie da się zapomnieć. W tym sklepie internetowym szatę graficzną stanowi tło oraz zdjęcia rozmieszczone na nim. Oczywiście zdjęcia przedstawiają modelki ubrane w sprzedawaną odzież. Tło odgrywa mniejszą role i stanowi jedynie wypełniający element w kolażu, tworząc razem ze zdjęciami spójną niepowtarzalną jakość.

 

 

Sklep internetowy Nox Cycles

NOX Cycles

Sklep internetowy Nox Cycles to najmniej skomplikowany e-commerce w tym zestawieniu. Warto go jednak zamieścić za swój nietypowy, prosty ale przyciągający wygląd. Prezentowany sklep internetowy zajmuje się sprzedażą rowerów górskich firmy NOX-CYCLES, stąd też prosty charakter serwisu internetowego i mniejsza ilość produktów – mamy do czynienia ze sklepem internetowym producenta. Strona główna sklepu internetowego składa się z przyciągających uwagę zdjęć rowerów górskich w aukcji, znajdziemy tam też prezentację flagowych modelów, wideo prezentację firmy oraz dział aktualności, a więc strona główna zawiera esencję firmy Nox Cycles. Sklep wykonany w nowoczesnej, estetycznej formie, nawiązującej do klimatu górskiego. Podobny styl sklepu internetowego z rowerami możesz zobaczyć w naszej realizacji dla SportRx.

 

 

 

Sklep internetowy shop.nordstrom.com

shop.nordstrom

Jest to jak najbardziej poprawny, czysty i przejrzysty sklep internetowy z odzieżą. Podobne przykłady podobnego stylu znajdziesz w artykule Wszystko o sklepach internetowych z odzieżą. shop.nordstrom.com to przykład nowoczesnej prezentacji produktów. Podobnie jak w dwóch pierwszych prezentowanych sklepach internetowych i w tym przypadku produkty są prezentowane na kolorowych tłach, które nadają ciekawy charakter całości. Mamy do czynienia z różnymi rozmiarami obrazów, tworzy to ciekawy dla oka kolaż produktów, przy którym znajdziemy jego nazwę oraz cenę.

 

Sklep internetowy smashmallow.com

Smashmallow

Jest to bezdyskusyjna gwiazda naszego zestawienia i drugi sklep internetowy prezentowany na łamach naszego serwisu ze słodyczami. smashmallow.com to sklep internetowy z piankami. E-commerce jest wizytówką a zarazem sklepem dla konkretnego produktu. Ale nie sam produkt tu jest wyjątkowy. Każdy dział sklepu internetowego jest prezentowany jako idndywidualną, niepowtarzalna kraina bajkowa, której centrum są właśnie sprzedawane pianki. Krainy nawiązują do składników pianki i kolorystyki. Serwis dodatkowo wykorzystuje technologię parallax dzięki czemu pogłębia wrażenia z odbieranego zaprezentowanego świata.

 

 

Sklep internetowy ticktocktea.com

ticktocktea

Nasze dzisiejsze zestawienie zamyka świetnie wykonany sklep internetowy na którym możemy kupić wyjątkową herbatę. Sklep internetowy jest niezwykle barwny, przesycony żywymi barwami. Sama kolorystyka ma nawiązywać do orzeźwiającego działania herbaty polecanej na poranki, w których chcemy szybko stanąć na nogi. Kolorystyka ma nawiązywać także do optymizmu, którego potrzebujemy w codziennym życiu. Strona główna składa się z kolorowych bloków w których znajdziemy pokazy slajdów, interaktywne ikony oraz ciekawe animacje.

To na tyle w dzisiejszym zestawieniu, zapraszam wkrótce na kolejne, a jeżeli widziałeś ciekawy sklep internetowy, który by warto było przedstawić w podobnym zestawieniu, napisz do nas.