Strona internetowa dla Babobus

Strona internetowa dla Babobus

    • Strony internetowe
  • 21 lipiec 2019
  • 1572

Świetna strona internetowa wykonana w stylu One Page Ext dla wypożyczalni samochodów z Gubina. To jak ważny jest aspekt wizualny strony internetowe pisaliśmy już raz, nie dwa. Dobrze wykonana strona internetowa od strony wizualnej pozwala dotrzeć do użytkownika i zapaść mu w pamięć, a o to własnie chodzi. Aby zrozumieć sposób tego działania wystarczy przyjrzeć się reklamom w telewizji. Mało jest reklam które chętnie oglądamy. Zazwyczaj widzowie w czasie trwania reklamy przełączają telewizję na inny kanał lub odchodzą od telewizora. Producenci reklam mają całe zespoły, które tylko główkują jak stworzyć reklamę, która spodoba się widzowi, szybko nie znudzi, a być może jeszcze ją polubi. Jest to niezwykle trudne zadanie. Telewizja jest tak przesycona reklamami że telewidzowie mają ich szczerze dość. Podobnie jest ze stronami internetowymi. W każdej branży znajdziemy tysiące stron internetowych firmowych. Zadanie każdej agencji interaktywnej, jest stworzenie takie strony WWW, aby użytkownik chętnie ją przejrzał, polubił i do tego jeszcze zapamiętał. Jak zapamiętać tę jedną witrynę internetową z pośród tysięcy? Musi być wyjątkowa.

Taka jest też nasza realizacja dla wypożyczalni samochodów z Gubina. Stronę internetową dla Babobus stworzyliśmy w stylu One Page Ext. Zadanie było jasne. Stworzyć stronę internetową, prezentującą firmę z Gubina, pozostawiającą całą konkurencję w tyle. Serwis był stworzony w 2017 roku i myślę że przez kilka lat będzie budził zainteresowanie, w śród odwiedzających go użytkowników. 

Dla strony internetowej Babobus zostały przygotowane specjalne grafiki, które prezentują modele samochodów w banerze lub zdobią poszczególne działy. Ale zacznijmy od samej góry. Baner stanowi kompozycja obrazów, między innymi zdjęć samochodów pochodzących z floty Babobus. Kompozycja została wsparta technologią parallax by pogłębić interakcje z użytkownikiem. Pozycja poszczególnych obrazów dzięki temu reaguje na ruch myszką.

Niżej znajdziemy prezentacje samochodów, wyświetlaną w formie karuzeli przewijającej poszczególne modele aut. Dalej zjeżdżając na dół strony możemy zobaczyć kolejne kompozycje obrazów wsparte technologią parallax. Kompozycje prezentują kolejne działy i łączą się z blokami z treścią. 

Strona internetowa została wyposażona w katalog produktów. To w nim znajdziemy wszystkie samochody dostępne w wypożyczalni w raz ich opisem. Na karcie każdego z samochodów znajdziemy mini galerię, opis i odnośnik do pełnej galerii zdjęć danego modelu. Znajdziemy też przycisk otwierający formularz kontaktowy. Daje on możliwość bezpośredniego zapytania o konkretny model samochodu, który właśnie przeglądamy. 

Strona internetowa posiada również blog, jest responsywna i tradycyjnie jak większość przez na projektowanych stron internetowych wsparta systemem zarządzania treścią x-Cms.

Informacje