Strona internetowa dla x-Cms

Strona internetowa dla x-Cms

    • Strony internetowe
  • 21 lipiec 2019
  • 1624

Mam przyjemność zaprezentować Państwu jedną z najbardziej oryginalnych stron internetowych, jakie widzieli Państwo w internecie. Oto strona internetowa stworzona dla systemu zarządzania treścią x-Cms. Serwis internetowy został zrealizowany w stylu One Page Ext. Oznacza to że strona internetowa jest tak zwaną stroną "Scrollowaną", gdzie cała treść znajduje się na jednej stronie - stronie głównej. A dostęp do poszczególnych działów odbywa się poprzez nawigację opartą na nie tradycyjnych linka a kotwicach. Kliknięcie w kotwicę powoduje płynne zjechanie do odpowiedniego działu. Strony internetowe tego typu szybko zaczęły cieszyć się w sieci uznaniem w śród użytkowników głównie ze względu na swój oryginalnych charakter jaki często artystyczną koncepcję tworzenia szat graficznych. Artystyczną koncepcję wprowadziliśmy też do tego projektu.

Strona internetowa dla x-Cms została wykonana w stylu retro. Ciemna kolorystyka dodaje nie co tajemniczości i zdecydowanie podkreśla klimat który reprezentuje. Są dwa elementy na tej stronie internetowej, które w całości nadają jej charakter. To tło oraz obrazy. Animacje wejścia dzięki animate.css pogłębiają interakcję z użytkownikiem, a samej stronie internetowej nadają nowoczesności. 

Przeglądanie strony internetowej zaczynamy od banera, który tworzy zespół obrazów wspartych technologią parallax. Dzięki temu zabiegowi baner reaguje na ruch kursorem myszki, a jego poszczególne warstwy obrazów zaczynają się poruszać. Daje do po pierwsze ciekawy efekt przestrzeni 3D, po drugie świetną interakcję z użytkownikiem, a wiemy że ci takie bajery lubią. 

Każdy dział jest wyjątkowy pod względem grafiki. Dział "o systemie" to świetnie zaprojektowane ikony oparte na spójnym z ogółem strony WWW tłem. Dział "news" to kompozycja tła oraz obrazu wraz z modułem wyświetlającym najnowsze aktualności. Te trzy elementy zdają się tworzyć jeden obraz i tym sposobem elementy informacyjne strony stały się zarazem jej zdobieniem. Dział "kursy" technicznie jest bratem powyższego z tym że zmienia się kolorystyka: tło oraz obraz oraz sam układ wpisów.

Jeszcze niżej możemy zobaczyć dział portfolio. Znajdziemy tam strony internetowe oparte na systemie x-cms. Portfolio na stronie startowej to karuzela przewijająca poszczególne prace. Aby zachować spójność z pozostałymi działami te również biorą udział w tworzeniu graficznego obrazu tego działu. Screeny wykonanych prac prezentowane są jako obrazy na ścianie. 

Strona internetowa posiada również system blogowy, który również jak pozostałe elementy, działy strony internetowej ma swój niepowtarzalny charakter. 

Informacje