Strona internetowa dla 4system

Strona internetowa dla 4system

    • Strony internetowe
  • 21 lipiec 2019
  • 1564

Bardzo ciekawa strona internetowa zaprojektowana i stworzona dla firmy z Zielonej Góry zajmującej się pozyskiwaniem dotacji unijnych. Strona internetowa została oparta na systemie Joomla! a wszystkie moduły dostępne na stronie są stworzone wyłącznie dla firmy 4system, więc nigdzie więcej ich nie zobaczymy. Zacznijmy może od wyglądu. Strona internetowa nie ma określonego głównego koloru, mimo wszystko wszystko dąży do spójnej, jednolitej, biznesowej kompozycji. Każdy dział jest zaprojektowany tak by wykorzystywał całą dostępną szerokość ekranu. 

Zaczynając od góry strony internetowej, znajdziemy tam moduł prezentujący baner. Moduł prezentujący zdjęcie oraz treść. Treść podlega edycji razem z formatowaniem jej wyglądu. Całość świetnie się skaluje dla urządzeń mobilnych. Moduły wykorzystują skrypty javascript sczytujące wielkości (łącznie z wysokością) monitora i skalujące odpowiednio nawet wielkości czcionek. Wykorzystanie tego rozwiązania umożliwiło stworzenie responsywnej strony internetowej, dobrze działającej na znacznie starszych przeglądarkach. Był to jedno z założeń projektowych strony internetowej. 

Niżej znajdziemy ciekawie prezentujący się moduł służący do tworzenia nietypowej nawigacji na stronie internetowej. Moduł w formie kafelków lub jak to woli w stylu metro prezentuje główne działy strony. Działy te składają się ze zdjęcia, ikony oraz nazwy. Po kliknięciu na określony dział, rozwija się panel z podkategoriami. Moduł nawigacji jest rozwiązaniem podnoszącym oryginalność strony internetowej oraz jej interaktywność. 

Kolejny ciekawy moduł znajdziemy w zakładce "o firmie". Stworzyliśmy tam moduł dla silnika Joomla!, który umożliwia prezentację danych w niezwykle ciekawy sposób. Moduł pozwala w animacyjny sposób zaprezentować wartości liczbowe. Dodać do nich prefiks lub sufiks oraz dodać tytuł dla wartości. Każdy element ma możliwość sformatowania. 

Na stronie "Dotacje znajdziemy kolejny moduł " stworzony tylko dla firmy 4system. Jest nim formularz dwuczęściowy. Pierwsza część służy do wybrania działu gospodarki w którym działamy. Po kliknięciu więcej, przechodzimy do drugiej części formularza, w której wypełniamy odpowiednie pola i możemy go wysłać. 

Strona jest w pełni responsywna, a dzięki wsparciu javascirpt jej responsywność się przeglądarek starszych nie obsługujących języka css3.