Zaletą sklepów internetowych, która miała ogromny wpływ na ich popularność to możliwość płatności za zakupy już, w domy, przed komputerem online. W dobie wszechobecnych kart płatniczych, terminali co raz żadzie nosimy

przy sobie gotówkę. Płatności online pozwalają uniknąć sytuacji, w których nie jesteśmy przygotowani zapłacić kurierowi za przesyłkę. Dają również ślad elektroniczny w postaci dowodu wpłaty kontrahentowi pieniędzy.

Płatności elektroniczne mają ogromy wpływ na przyjazność sklepu internetowego użytkownikom sieci internetowej. Dlatego w tym artykule, przyjrzymy się najpopularniejszym metodą płatności, w polskich sklepach internetowych.

Płatności online PayU

payu

To system płatności dostarczany przez Allegro. Jego mocną stroną jest to, że został przygotowany na rynek polski. Obsługuje praktycznie wszystkie popularne banki w naszym kraju. Umożliwia również płatności kartami debetowymi. Płatności PayU umożliwiają również sprzedaż ratalną. Opłata aktywacyjna za system płatności to 199zł, wypłata nagromadzonych środków jest darmowa i nie ma ograniczeń. Oczywiście opłata aktywacyjna to nie jedyny koszt, który ponosimy korzystając z tego systemu płatności. Firmy umożliwiające płatności online, głównie zarabiają na prowizjach od płatności. W przypadku PayU wynosi ona od 2,2% do 2,5%.

Zobacz naszą ofertę dla sklepów internetowych

 

Płatności dla sklepów internetowych Przelewy 24

przelewy 24

Jest to kolejny system płatności dostępny na rynku polskim. Sposób działania jest bardzo zbliżony do PayU. W sklepach internetowych opartych na systemie Presta Shop jest już dostępny w polskiej wersji instalacji. Płatności Przelewy 24 umożliwiają płatność ze wszystkich popularnych banków w naszym kraju, umożliwiają również płatność kartami debetowymi takimi jak Visa czy MasterCard. Opłata aktywacyjna to jedyne 1,50 zł jest to zarazem weryfikacja danych sklepu internetowego. Wypłaty środków są darmowe i bez ograniczeń. Prowizja jest jednak niższa niż w przypadku PayU i wynosi 1,9%.

 

Płatności online dla sklepów online Dotpay

dotpay

Kolejna firma udostępniająca systemy płatności dla sklepów internetowych. Dotpay umożliwia nie tylko przelewy online, ale i również płatności SMS, chociaż w przypadku sklepów internetowych ta usługa nie ma większego znaczenia, warto o niej wspomnieć w tym zestawieniu. Dotpay obsługuje wszystkie popularne banki w Polsce oraz karty debetowe Visa oraz Mastercard. Opłata aktywacyjna to 10zł. Wypłaty nagromadzonych pieniędzy są darmowe i bez ograniczeń. Można mieć zastrzeżenia co do prowizji pobieranych za obsługę przelewów, wynoszą one od 2,2% do aż 3,9%.

 

Płatności online Tpay

tpay

Od razu zacznę, że w naszym zestawieniu to jedyna polska firma. Dla nie który osób może mieć to kluczowe znaczenie przy wyborze płatności online. Podobnie jak Dotpay, Tpay również umożliwia płatności SMS. Koszt aktywacji płatności podobnie jak w przypadku Dotpay, wynosi 10zł. Tpay posiada jako jedyny tylko cztery darmowe wypłaty środków na konta, wszystkie kolejne kosztują 2 zł. Prowizje za przelew wahają się od 1,9% do 2,5%. Tpay obsługuje wszystkie polskie banki oraz umożliwia płatność kartą.