Sklepy internetowe to obecnie potężna gałąź gospodarki polskiej. Nie ma wątpliwości, że tendencja tworzenia nowych sklepów internetowych spadnie.

Po pierwsze jest to jedna z najtańszych inwestycji, po drugie kupowanie online jest nie zwykle wygodne i proste. Możesz mieć co chcesz bez wychodzenia z domu.

Dzisiaj napiszę o sklepie internetowym nie co inaczej, mianowicie jak e-commerce może wesprzeć lokalny biznes. Wiele potężnych dzisiaj firm zaczynało właśnie od sklepu internetowego. Na początku były to małe platformy sprzedażowe online, jednak po paru lata przerodziły się w potężne molochy, skupione już głównie na sieci internetowej. Ja do tego doszło?

Zobacz naszą ofertę dla sklepów internetowych

shopping bisSklep stacjonarny działający lokalnie w danej miejscowości musi mieć już swój lokal, zaplecze magazynowe oraz cały sprzęt potrzebny do prowadzenia sklepu, może to być komputer, kasa fiskalna czy nawet lodówka. Nie inwestuje w cały asortyment od podstaw, ponieważ już ma swoją bazę produktową, na bieżąco uzupełnianą. Co za tym idzie do rozpoczęcia sprzedaży w sieci potrzebny jest jedynie sklep internetowy i jest to praktycznie jedyna inwestycja.

Gdy posiadamy sklep internetowy prowadząc biznes lokalnie mamy dostęp do klientów spoza naszej lokalizacji. Co oznacza, że w znaczny sposób poszerzamy grono naszych klientów. Nasze zarobki nie są zagrożone tym jak szybko rozwija się platforma e-commerce, ponieważ jest dodatkiem. Mając dobre ceny, dbając o szybką realizację zamówień, liczba klientów się zwiększy, pojawią się stali klienci. Ogólna sprzedaż firmy wzrośnie. Stopniowo, ale będzie co raz to większa.

Sklep internetowy pozwala nie tylko dotrzeć do osób z poza naszego miasta. Za pomocą drobnej promocji lokalnej, jak fun page na portalu społecznościowym facebook, lub tradycyjny dostarczeniem materiałów reklamowych do mieszkańców miasta możemy pozyskać klientów, tych którzy mieszkają w znacznej odległości od naszego sklepu, którzy robią zakupy w godzinach wieczornych, gdy my swój sklep zamykamy. Jak tego dokonać? Mając sklep internetowy działający online możemy bez przeszkód utworzyć usługę dowozu produktów do domu. Zasada tego typu usługi jest prosta. Klienci składają zamówienia w ciągu dnia, opłacając je lub wybierając opcję płatności przy odbiorze. Pod koniec dnia handlowego zamówienia są realizowane i dowożone do odbiorców. Zwiększasz sprzedaż nie zatrudniając dodatkowych pracowników do czasu aż przestaniesz się wyrabiać z obsługą zamówień.

Sklep internetowy może być wsparciem nie tylko dla sprzedawców, może również wspomóc lokalną gastronomię. Zamówienie pizzy przez internet oraz płatność za nią kartą online, może pomóc nam dotrzeć do głodnych klientów, którzy nie chcą jechać po gotówkę do bankomatu. Zastosowań znalazłoby się wiele pytanie czy chcemy próbować nowego i czy chcemy się rozwijać.