Strona internetowa dla salonu Madonna

Strona internetowa dla salonu mody ślubnej

    • Strony internetowe
  • 09 wrzesień 2019
  • 1782

Z przyjemnością prezentuję realizację stworzoną dla salonu mody ślubnej Madonna. Serwis internetowy jest odpowiedzią na pytanie jak powinna wyglądać strona internetowa stworzona dla salonu z sukniami ślubnymi. Strona internetowa tworzona dla branży mody ślubnej powinna mieć kilka cech, które mogą przesądzić o tym czy klient nawiąże z nami współpracę lub czy przejdzie do firmy konkurencyjnej. 

  1. Strona WWW dla salonu mody ślubnej powinna być prosta w obsłudze. Obsługa każdej strony internetowej tworzonej dla jakiejkolwiek grupy odbiorców powinna być prosta w obsłudze. Jest to cecha która pojawi się w każdym zestawieniu, pasującym dla każdego serwisu internetowego. Nie mniej często zapomina się o tym że ze strony internetowej mogą też korzystać mniej doświadczeni użytkownicy. W przypadku mody ślubnej odsetek mniej doświadczonych użytkowników jest znacznie więcej, a więc tutaj powinniśmy dokonać wszelkich starań by taki serwis WWW był jak najbardziej zrozumiały. 
  2. Kolejną cechą to treści prezentowane na stronie internetowej. W przypadku stron WWW tworzonych dla salonów mody ślubnej są nimi zdjęcia. To zdjęcia produktów przekonają potencjalną klientkę o zakupie sukni ślubnej w naszym salonie. Zdjęcia powinny być wykonane przez zawodowców, tak by móc w ogóle rywalizować z konkurencją. Zdjęcia prezentowane na stronie internetowej muszą być świetnej jakość i mieć doskonałą ostrość. Suknie cechują się skomplikowaną teksturą i na rozmytych obrazach mogą wyglądać zupełnie inaczej niż w rzeczywistości - znacznie gorzej. 
  3. Przejrzystość i jasna tonacja kolorystyczna. Totalną nieprzemyślaną koncepcją byłoby zaprojektowanie strony internetowej dla salonu mody ślubnej w ciemnej tonacji kolorystycznej. Ceremonia ślubna raczej kojarzy się z bielą i czystością. Taka też powinna być strona WWW reprezentująca salon mody ślubnej. 

Teraz może o samej stronie internetowej stworzonej dla salonu Madonna. Serwis został wykonany w stylu One Page Ext, co oznacza że jest "skrolowana". Klikając w poszczególne zakładki aplikacja przewija nas do odpowiedniego działu. Z tamtą możemy przejść do rozszerzonej treści. Strona główna została wykonana w całości z profesjonalnych zdjęć produktowych. Każdy dział reprezentowany jest w odpowiadające mu tematycznie zdjęcie. Banerem strony WWW jest film nawiązujący do produktów oferowanych przez salon sukni ślubnych Madonna. Podobne rozwiązanie zostało wdrożone na podobnej tematycznie stronie WWW: Strona internetowa dla salonu mody ślubnej.

Na stronie znajdziemy także ciekawe funkcje. Jedną z nich jest system news z modułem pozwalającym na prezentację aktualności na stronie głównej w postaci karuzeli obrazów "full screen". Kolejną ciekawą funkcją wyróżniającą serwis internetowy Madonna jest system rezerwacji. Użytkownik ma możliwość na stronie internetowej salonu ślubnej zarezerwować sobie wizytę w odpowiadającym jego lokalizacji salonie. Każdy salon ma dostęp do własnych rezerwacji oraz może nimi zarządzać. System rezerwacji pozwala także na blokowanie już zajętych terminów, określanie czasu spotkania.

Strona WWW jest oparta na systemie x-Cms, jest także responsywna.

Informacje