Strona internetowa dla Dream Asia

Strona internetowa dla Dream Asia

    • Strony internetowe
  • 20 lipiec 2019
  • 1644

Jest to kolejna pozycja w naszym portfolio z branży turystycznej. Dream Asia to strona internetowa zaprojektowana i stworzona dla biura podróży Dream Asia. Jak nazwa wskazuje biuro organizuje wycieczki do krajów orientalnych. Jest to kolejny też przykład, która odcina się od powielanych schematów budowy stron internetowych. Jej budowa idzie w parze z jej tematyko jest nie co orientalna. Założenia budowy strony internetowej zakładały zaprojektowanie i stworzenie strony internetowej maksymalnie nowoczesnej, nawiązującej szatą graficzną do kultury orientalnej. Myślę że cel udało się osiągnąć. Na stronie startowej znajdziemy baner prezentujący najważniejsze wycieczki. Baner stanowi pokaz slajdów, który pozwala na przenikanie przez siebie poszczególnych obrazów. 

Pod banerem znajdziemy dedykowany moduł, który prezentuje kategorie oferty oraz wycieczki z danej kategorii. Wycieczki prezentowane są w formie karuzeli przewijającej poszczególne wpisy w bazie danych. Na stronie startowej znajdziemy również moduł prezentujący najnowsze wycieczki w formie siatki. 

Głównym oprogramowaniem strony internetowej jest dedykowany katalog wycieczek. Pozwala on na dodawanie nowych wycieczek, zarządzanie już istniejącymi oraz na usuwanie lub ukrywanie tych nieaktualnych. Komponent katalogu wycieczek jest połączony z modułami prezentującymi wycieczki na stronie startowej. Karta każdej wycieczki posiada galerię zdjęć. Kluczowe informacje jak cel podróży, ilość dni, cenę. Administrator strony internetowej ma również możliwość dołączania do karty wycieczki dokument pdf. Do każdej wycieczki można również dodać opis oraz treści dla zakładki "co zawiera cena".

Strona internetowa jest również wsparta systemem blogowym, dzięki któremu można było stworzyć takie zakładki jak "Blog" czy "Aktualności". Blog na strona internetowych zaczyna stawać się standardem, a o korzyściach z jego prowadzenia nie raz już pisaliśmy na forum naszego bloga. 

Strona internetowa jest również wspierana przez system zarządzania treścią x-Cms, jest też w pełni responsywna, dostosowana do urządzeń mobilnych. 

Informacje