Strona internetowa dla firmy przewozowej

Strona internetowa dla firmy przewozowej

    • Strony internetowe
  • 18 lipiec 2019
  • 1565

Wykonaliśmy świetnie wyglądającą stronę internetową dla firmy z Lublina zajmującej się przewozami osobowymi. Serwis jest wykonany w stylu One Page Ext, jest to nasz flagowy model tworzenia serwisów internetowych. Polega on na tym że cały serwis opiera się na stronie głównej. Użytkownik korzystający z głównej nawigacji zostaję płynnie przenoszony do odpowiedniego działu. Tajemnicza końcówka ext, oznacza że serwis internetowy nie kończy się tylko na stronie głównej. Na niej są prezentowane główne kluczowe treści ale mają swoje rozszerzone informacje na dalszych podstronach, a więc serwis WWW tego typu jest nie co bardziej rozbudowany niż zwykła strona internetowa typu One Page.

Na stronie został użyty wyjątkowy styl, któremu poddają się wszystkie obrazy znajdujące się na stronie. Jest to stary, wyświechtany, surowy styl skłaniający się w kierunku retro. Taka orientacja stylowa daje stronie WWW niepowtarzalny wygląd i na pewno nie znajdziecie żadnej podobnej, a zwłaszcza w branży transportowej. Baner stanowi stała grafika, specjalnie przygotowana w omawianym stylu. Jest to wizytówka, zdjęcie identyfikacyjne, prezentowane również na różnych materiałach firmowych. Na stronie głównej znajdziemy również przygotowany przez naszą firmę logotyp.

Niżej znajdziemy działy z treścią, których tłem są wyżej omawiane obrazy. Aby dodać nowoczesności serwisowi internetowemu wprowadziliśmy nie co interakcji jak np. wysuwające się treści z lewej lub prawej strony w poszczególnych działach. W dziale z aktualnościami zastosowaliśmy karuzelę przewijającą poszczególne aktualności, wpisy na blogu. Sam dział wykorzystuje technologię parallax. Zwróć uwagę że tło ma inną prędkość przewijania niż reszta strony. Są to szczegóły, które podkreślają wyjątkowość realizacji. 

Kolejnym bardzo ważnym elementem strony internetowej, a może nawet kluczowym jest możliwość rezerwacji. Formularz rezerwacji został umieszczony w dziale trasa. Po kliknięciu "Rezerwuj Online", płynnie otwiera nam się formularz rezerwacji miejsca na przejazd. Formularz zbiera najważniejsze informacje, a ich treść przesyła na adres mailowy właściciela strony WWW.

Strona internetowa jest responsywana i oparta na systemie zarządzania treścią x-cms.

Informacje