Konfigurator 3D

Konfigurator 3D kontenerów

    • Konfiguratory produktów
  • 06 maj 2021
  • 949

Jeżeli szukasz rozwiązań, które pomogą Ci wyprzedzić jakość usług Twojej konkurencji prezentowana dzisiaj realizacja może być owocną inspiracją dla Ciebie. Internet się rozwija, dostępne technologie służące do przetwarzania danych oraz ich prezentowanie Tobie, również się rozwijają, w zawrotnym tempie. Dzięki rozwojowi technologii możemy stawiać kroki, których owocem są nowe innowacyjne usługi oddawane w ręce użytkowników internetu. Jedną z takich usług jest konfigurator kontenerów z podglądem konfiguracji 3D, który wykonaliśmy dla firmy AZ Tech.

Konfigurator 3D posiada widok podglądu składanego produktu. Kontener na podglądzie możemy dowolnie obracać, przybliżać oraz oddalać. Aby podgląd był bardziej realistyczny kontener osadziliśmy na trawniku oraz dodaliśmy niebo i odpowiednie oświetlenie, wszystko zrealizowane tak by poprawić jakość obioru przy zachowywaniu płynności pracy z konfiguratorem. 

Pod podglądem umieściliśmy interfejsu pomagający ustalić wielkość kontenera oraz jego barwę. Konfigurator 3D oprócz ustalonych kolorów posiada możliwość dodania koloru RAL. Użytkownik może skorzystać z wbudowanej wyszukiwarki kolorów RAL.

Po lewej stronie znajdziemy 3 grupy interfejsów. Dzięki nim możemy dodać drzwi, okna i dodatki. Konfigurator 3D pozwala na wybranie ściany dla elementu oraz przesuwania go po niej. W przypadku okien mamy możliwość przesuwania ich w pionie. Okna i drzwi mają możliwość wyboru strony na którą mają się otwierać. Konfigurator 3D pozwala na wybór rodzaju okna. System dysponuje obecnie dwoma typami drzwi i aż sześcioma typami okien. Konfigurator dba również o to by wszystkie elementy zmieściły się na ścianie. System blokuje dodanie elementów niemieszczących się już na wybranej ścianie.

Mamy do wyboru 7 rodzajów dodatków. Są to różnego rodzaju attyki, kasetony, panele, kasetony. Mamy możliwość dodawania ich na poszczególne ściany, przesuwania ich oraz zastosowania jednego z dziesięciu kolorów.

Jeżeli szukasz inspiracji jakby mógł wyglądać Twój konfigurator 3D dla kontenera, garażu, a może domku letniskowego to koniecznie zobacz jak działa stworzony przez nas konfigurator 3D online

 

Informacje