W dzisiejszym kursie omówimy funkcjonowanie producentów. Jak ich dodać i powiązać z produktem.

Sprawa producentów na sklepach internetowych opartych na tym systemie CMS jest niezwykle prosta. Aby dodać producenta wystarczy przejść do zakładki producenci, aby tego dokonać, rozwijamy pozycję „Katalog” z lewej nawigacji i wybieramy kolejna „Producenci”.

1

Zobacz naszą ofertę dla sklepów internetowych

System przekieruje nas do listy producentów dostępnych w naszym sklepie internetowym.

2

Z listy producentów mamy też możliwość edycji poszczególnych producentów. Wystarczy kliknąć w niebieski guzik z ikonką ołówka, który znajduje się przy każdej z pozycji. Naszym zadaniem teraz jest dodanie nowego producenta, dlatego skierujemy się w grupie przycisków akcji na górze, po prawej stronie panelu administracyjnego naszego sklepu.

3

Po kliknięciu system sklepowy Opencart przekieruje nas do formularza dodawania nowego producenta.

4

Formularz ten nie jest rozbudowany i nie powinien nikomu sprawić problemu. Składa się z dwóch kart: Ogólne, SEO. W ustawieniach ogólnych mamy cztery części. Pierwsze pole jest wymagane i zawierać ma nazwę producenta. W drugim przypisujemy producenta do odpowiedniego sklepu internetowego, jako że jedna instalacja Opencart pozwala na prowadzenie wielu sklepów internetowych. Kolejna pozycja „Obraz” pozwala na ustalenie loga producenta. Ostatnia pozycja „Kolejność sortowania”, pozwoli nam ustalić pozycję tworzonego producenta względem pozostałych.

Zakładka SEO służy jedynie do ustalenia słowa kluczowego dla adresu producenta. Adres ten będzie wykorzystywany w przypadku gdy klient uruchomi listę produktów danego producenta. Słowo kluczowe wejdzie w skład przyjaznego adresu URL. Słowo to nie może zawierać spacji i polskich znaków. Ma też być unikalne - wcześniej nieużyte.

5

Po wypełnieniu wszystkich pól zapisujemy naszego producenta, korzystając z górnych przycisków akcji.

6

System przekierował nas z powrotem do listy producentów, a naszym nowym zadaniem jest powiązać produkt z nowo utworzonym producentem. Aby to zrobić znowu skorzystajmy z lewej nawigacji. Tym razem klikamy jednak pozycję „Produkty”.

7

Z listy wybieramy produkt, do którego chcemy przypisać nowego producenta. Klikamy przycisk edytuj, a system sklepu internetowego przekieruje nas do formularza edycji produktu. Przechodzimy od razu do zakładki „Łącz”.

8

Tam pierwsza pozycja służy do wybrania producenta dla produktu. Korzystając z listy przypisujemy producenta do produktu, a całość zapisujemy.

9

Nasz produkt został właśnie powiązany z nowym producentem.