Na łamach naszego bloga był już poruszany temat dotyczący inspirujących, eleganckich sklepów internetowych. Pojawiła się w nim również sklep internetowy wykonany w stylu retro.

Zainteresowanie tego rodzaju stylem jest na tyle duże, że postanowiłem stworzyć kolejną część serii inspiracje, a w niej przytoczyć kilka przykładów sklepów internetowych wykonanych w stylu retro. 

Zazwyczaj w sieci można znaleźć wiele zestawień ogólnych, gdzie znajdziemy dziesiątki przykładów ciekawie wykonanych sklepów internetowych. Ja się skupiam na konkretnej tematyce stylowej. Dlatego też nie użyje w zestawieniu 30 projektów a jedynie pięć. Pomimo rozwoju sieci internetowej ciężko o dobry przykład sklepu internetowego w stylu retro. Sam styl jest dość często używany, jednak jakość wdrożeń pozostawia wiele do życzenia. 

Serwisy internetowe wykonane w stylu retro są nie tylko ciekawe wizualnie ale i niezwykle eleganckie. Nawiązują do czasów, gdzie człowiek nie wypełniał wszystkiego plastikiem, do czasów gdzie styl i jakość wykonanie miała ogromne znaczenie. Tego typu strony internetowe nadają się do prezentacji produktów, w których chcemy podkreślić ich wyjątkowość, staranność wykonania czy dobrą jakość. Przejdźmy do zestawienia.

Zobacz naszą ofertę dla sklepów internetowych

 

Sklep internetowy w stylu retro dla cukierni

sklep internetowy retro dla cukierni

Smaczny sklep internetowy z niesamowitymi zdjęciami. Serwis jest wykonany w stylu retro niezwykle czytelnej i przejrzystej formie.  Sama szata graficzna sklepu internetowego nawiązuje do produktów cukierni. Dzięki temu firma ma spójną kompozycję graficzną, która jest niezbędna do budowania mocnej marki. Sklep internetowy nie posiada wybujałych animacji, dużej ilości interakcji, a jednak ma w sobie to coś co przyciąga użytkownika do przeglądania go dalej. Może to te zdjęcia pysznych słodyczy?

 

Sklep online w stylu retro z olejkami zapachowymi

Sklep internetowy retro z olejkami zapachowymi

Jest to naprawdę niezwykły sklep internetowy wykonany w stylu retro. Jest świetnym przykładem nie tylko dobrze wykorzystanego stylu retro ale i samego przedstawienia produktów. Na serwisie internetowym widać że dba się właśnie o każdy najdrobniejszy szczegół. Zobaczcie jak wykonane są zdjęcia produktów oraz same opakowania produktów. Wszystko jest spójne, powiązane graficznie. Sama szata graficzna jest niezwykle czytelna i przejrzysta. Nic dziwnego że sklep odniósł sukces.

 

Sklep internetowy w stylu retro z odzieżą

Sklep odzieżowy wykonany w stylu retro

W naszym portfolio znajdziesz wiele sklepów odzieżowych, ten jednak jest wyjątkowy. Wykonany w stylu retro. Prezentowany sklep nie jest wzorem kunsztu graficznego. Jest jednak odpowiedni do zaprezentowania go w tym dziale, ma w sobie również nutkę minimalizmu. Jest na pewno wykonany estetycznie co przekłada się na jego czytelność.

 

Sklep internetowy z pocztówkami, w stylu retro

Sklep online z pocztówkami w stylu retro

Ciekawy przykład sklepu internetowego, naszej produkcji z pocztówkami. Jest to jedyny w swoim rodzaju sklep online o takim wyglądzie. Często mamy zapytanie w sprawie właśnie tego konkretnego przykładu. Sklep sam w sobie ma prostą konstrukcję, która zapewnia przejrzystość i dobrą czytelność. Całą otoczkę graficzną i charakter jaki możemy zaobserwować nadają zdjęcia produktów, zamieszczonych w sklepie online. Są to pocztówki papierowe ze wzorami właśnie w stylu retro. 

 

Sklep internetowy z koszulkami z nadrukiem

Sklep online z koszulkami w stylu retro

Kolejny przykład ciekawego sklepu internetowego wykonanego w stylu retro. Tak naprawdę mamy do czynienia z maksymalną minimalizacją szaty graficznej. Sklep jeżeli chodzi o stałe elementy graficzne posiada jedynie logo oraz nawigację, reszta to zdjęcia produktów. Prezentowany sklep online jest doskonałym przykładem jak zdjęcia produktów, oraz sposób ich prezentacji wpływa na charakter całego serwisu.