Ostatnio w jednym z artykułów pisałem o projekcie realizowanym dla klienta z Poznania – sklep internetowy ze zdrową żywnością.

Dzisiaj aby nieco urozmaicić lokalizacyjnie nasz blog napiszę o innym projekcie równie ciekawym, wykonywanym dla specyficznej firmy z Warszawy. O czym będzie mowa? O sklepie z bronią. Prawdziwą bronią. 

 

Warrior Project z Warszawy 

img 1To warszawska firma zajmująca się sprzedażą broni w Polsce oraz pomagająca w zdobyciu pozwolenia na broń. Jest to chyba jedyna firma w naszym kraju o takim profilu działalności. Wyjątkowość jej jest wpisana w sam profil działalności. Sklep internetowy, który właśnie projektujemy również taki musi być. Jest to jedne z niewielu zleceń gdzie analiza rynku nie ma znaczenia, ponieważ w tej branży nie ma za bardzo czego analizować. Wynika to z głębokiego deficyty tego rodzaju biznesów w Polsce, pomimo sporego zainteresowania tym tematem przez nasze społeczeństwo. 

Zobacz naszą ofertę dla sklepów internetowych

 

Rynek sklepów internetowych w Warszawie 

Rynek sklepów internetowych w Warszawie jest ogromny. Zarówno te działające lokalnie, których jest naprawdę sporo jak i te działające na cały kraj toczą z sobą zaciekłą walkę o klienta. Konkurencja jest spora, a miejsca przy torcie niewiele.  Jednak jak wcześniej napisałem projekt naszej realizacji dla warszawskiego sklepu online jest nieco po za tym wszystkim. Sklep internetowy tego typu jest pożądaną usługą, których najzwyczajniej w świecie nie ma na terenie Warszawy, nie ma też na terenie reszty kraju. Jest biznes ciężki do prowadzenia w Polsce przez blokujące go ustawy. Jednak jeżeli już się uda przebrnąć przez całą papierologii okazuje się, że jesteśmy sami na polu, a chętnych odbiorców bardzo wielu. 

Jest to przykład biznesu gdzie nie skupiamy się na konkurencji. Jak ją zaskoczyć wyprzedzić, co zrobić lepiej aby zaistnieć, tylko jak uruchomić nasz pomysł i rozwiązać problemy prawne związane z nim. 

 

Sklep internetowy z bronią dla firmy z Warszawy 

img 2Założenia projektu są standardowe. Sklep ma umożliwić prostą sprzedaż poprzez internet. Ma posiadać intuicyjny interfejs, aby każdy użytkownik dokonujący zakupu wykonywał tę czynność odruchowo. Dla sklepu internetowego zostaną zaprogramowane specjalne moduły co skłoniło użycie naszego własnego silnika systemowego xCart. Jest to nasza platforma sklepowa umożliwiająca szybki rozwój poszczególnych elementów sklepowych w dowolnym kierunku.  

Oprócz samego sklepu internetowego i bazy produktów znajdujących się w nim, w serwisie znajdziemy również dział aktualności. Ci co prowadzą sklepy internetowe od dłuższego czasu doskonale wiedzą, że blog lub dział aktualności wyraźnie poprawia konwersję sprzedaży w sklepie internetowym o ile działy te są na bieżąco aktualizowane i zawierają wartościową treść.  

 

Szata graficzna sklepu internetowego 

Jak ma sklep internetowy przedstawiać tak oryginalny asortyment? Etap projektu jest już za nami i zaraz zostanie przedstawiony, jednak najpierw o samym zamyśle. Szata graficzna, którą zaprojektowaliśmy dla warszawskiej firmy nawiązuje oczywiście do broni. Staraliśmy się przedstawić ją w nico bardziej wojennej formie aby nadać serwisowi internetowemu więcej "smaczku" oraz zbudować odpowiedni klimat, którego oczekiwał nasz klient. 

Tonacja kolorystyczna oscyluje wokół ciemniejszych barw, a jasne elementy zdarzają się raczej jedynie dla tworzenia kontrastu lub uwidocznienia elementów na których nam najbardziej zależy. Dla sklepu internetowego z Warszawy zostaną zaprojektowane specjalne dedykowane moduły wyświetlające najnowsze produkty w postaci banerów reklamowych na stronie głównej.  

Baner sklepu internetowego stanowi zdjęcie żołnierzy we mgle. Jest to również najważniejszy element graficzny sklepu internetowego mający decydujący wpływ na tworzenie charakteru sklepu internetowego. Nawiązuje również do serwisu internetowego firmowego, który został wykonany w podobnym tonie. Cały projekt możesz zobaczyć poniżej. 

 

projekt

 

Artykuł znaleziony na hasłach:

  • Tworzenie sklepów internetowych Warszawa
  • Sklep z bronią Warszawa
  • Sklepy internetowe Warszawa